• آئین اختتامیه سومین رویداد ملی "فهما" در مجتمع آفتاب ولایت مشهد برگزار شد

   تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
   در جریان برگزاری آیین پایانی رویداد ملی فهما که در مجتمع آفتاب ولایت مشهد برگزار شد؛ از کانون‌های فرهنگی برگزیده مساجد کشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی و مسئولین امور مساجد تجلیل شد.

   به گزارش روابط عمومی مجتمع‌های ولایت، آیین پایانی رویداد ملی فهما، با حضور «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ استاندار خراسان رضوی؛ رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در محل مجتمع فرهنگی- اقامتی «آفتاب ولایت» مشهد مقدس برگزار شد.​

   «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: خدا را شاکرم که امروز توفیق عنایت کرد تا در کنار مضجع نورانی امام رضا (ع) باشم، اصرار داشتم تا توفیق بیشتری در فرآیند این کار داشته باشم، همچنین از خراسان رضوی که میزبانی شایسته ای داشتند، تشکر می کنم.

   وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شبکه گسترده مساجد، شبکه اصیل فرهنگی در سازماندهی همه حرکت های بزرگ تاریخ معاصر ما بوده است و امام(ره) از چنین سازمانی برخوردار بود؛ به محض اینکه امام خمینی (ره) نکته یا بیانیه ای صادر می کردند در این شبکه گسترده توزیع می شد، پس باید از این شبکه فوق العاده ای که در اختیار داریم‌، استفاده کنیم.

   وی در بخش دیگری از مباحث خود با بیان اینکه مساجد مهمترین پایگاه شکل گیری انقلاب اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی و جامعه مهدوی هستند، افزود: امام خمینی (ره) گفت مسجد سنگر است و در دولت مردمی دستور امام (ره) را در پیشانی فعالیت های فرهنگی هنری قرار می دهیم و با استفاده از این ظرفیت بزرگ همه مطالبات انقلاب را اجرایی خواهیم کرد.

   وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: جهاد تبیین یک فریضه است و ما با جبهه استکبار مواجه‌ایم که در حال انتقال این هستند که دولت دینی توان مدیریت جامعه را ندارد و بر همین اساس در حال بر هم زدن آرامش کشور هستند؛ اما اعتماد مردم به دولت و پشتیبانی رهبر انقلاب اسلامی، دست به دست هم داده است و پروژه های دشمن را شکست داده ایم.

   رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: اساس انقلاب اسلامی از مسجد است و ما نمی توانیم انقلاب را پایداری کنیم و مسجد را نبینیم، مگر می شود جمهوری اسلامی بدون مسجد فعالیت کند؟ قطعا مسجد در راس امور است.

   حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با بیان اینکه ما برای مسجد اهمیت ویژه ای قائل هستیم، گفت: رویداد ملی فهما فقط یک اسم نیست بلکه یک زیست بوم است که ۲۶ هزار کانون اخبار خود را در این سامانه بارگذاری می کنند.

   وی با بیان اینکه در این دوره از رویداد ملی فهما ۳۸ هزار اثر در سامانه بارگذاری شد، افزود: رویداد ملی فهما یک شبکه عظیم مردمی ایجاد کرده که از میان 26 هزار کانون کشور ۲۰ هزار کانون در سومین رویداد ملی شرکت کردند.
   ​​
   رئیس ستاد فهما با اشاره به اینکه امروز فضای بسیار خوبی در خصوص کانون‌های مساجد با نگاه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم، افزود: خراسان رضوی به عنوان پایتخت فهما انتخاب شده و کانون های این استان بر اساس شاخصه های موجود توانسته اند این عنوان را کسب کنند.

   وی گفت: چهارهزار گروه سرود و سه هزار گروه نمایش داریم که سرمایه عظیم کشور در مساجد است و باید در راستای مهارت افزایی آنها تلاش کرد همچنین باید از ظرفیت پایتخت فهما استفاده مطلوب کنیم.

   گفتنی است در این مراسم مشهد مقدس به طور رسمی به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی (فهما) معرفی شد و در ادامه در قالب سه بخش از 24 کانون شایسته تقدیر ویژه؛ 10 کانون رابط برتر؛ 7 کانون امتیاز برتر؛ 8 کانون برتر رویداد ملی ایران قوی؛ 13 کانون برتر و یک کانون برگزیده کشوری در رواق همدلی تقدیر به عمل آمده و در ادامه از خانواده شهدای رمضان حرم رضوی و جانباز این واقعه جانگداز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر به عمل آمد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • آمار بازدیدکنندگان
  مجموع بازدیدها :
  1,115,391
  تعداد بازدید امروز :
  552
  تعداد بازدید دیروز :
  626
  تعداد کاربران آنلاین :
  0