• در محل سالن سلام مجتمع ولایت:

   برگزاری ششمین گردهمائی مدیران تبلیغات اسلامی مازندران در مجتمع ولایت

   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
   ششمین گردهمایی مدیران تبلیغات اسلامی شهرهای مازندران باحضور حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مشهد مقدس با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار شد .

   به گزارش روابط عمومی مجتمع‌های ولایت، در ابن گردهمایی که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سالن سلام مجتمع ولایت برگزار شد، حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور، ضمن تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص ایجاد تمدن اسلامی، گفت: ایجاد تمدن نوین اسلامی با بهره گیری از مفاهیم قرآنی و احادیث و روایات و با بازخوانی و اجرایی نمودن رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای بیانیه گام دوم انقلاب ممکن است .

   وی با بیان این نکته که نباید از تبیین پدیده اسلام ناب فاصله بگیریم و غافل شویم و به مسائل حاشیه ای بپردازیم، افزود: تعبیری در بیانیه گام دوم و سخنرانی قبل از آن در کلام رهبر معظم انقلاب است که حاصلش این است، با پدید آمدن انقلاب اسلامی ، جهان در سلطه دو قطبی شرق و غرب بود و با آمدن انقلاب اسلامی خط بطلانی بر هردو مکتب حاکم بر جهان یعنی بلوک شرق و غرب کشیده شد.

   این مسئول فرهنگی ادامه داد : به تعبیر مقام معظم رهبری و امام خمینی، فلسفه اسلامی فقه اکبر است ، نظام اعتقادی و نگرش فلسفی ما به دین یک نگرش خاصی است که فقه اکبر معنا می شود که فقه به معنای احکام در خدمت آن است.

   حریزاوی افزود : برای فتح قله توحید و رسیدن به غایت اصلی ، باید دامنه ولایت را ترسیم کنیم و برای صعود نیازمند آب و غذا هستیم و آن عبادت است که شامل روزه ، زیارت ، نماز و.... می باشد و این معنای ساده نسبت فقه اکبر با اصغر مورد اشاره امام ، رهبری و علما است.این دو فقه در عرض هم هستند که رسیدن به قله توحید را فراهم می کنند و امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب ما در یک پیچ تاریخی هستیم که برای عرضه کردن اسلام به جهان و برای به اهتزاز درآوردن پرچم اسلام بر بلندای جهان ، باید حرف نوی به جهان عرضه کند و آن حرف نو همان توحید است اما توحیدی که در همه لایه های زندگی بشر معنا پیدا می کند و منتشر می شود و امتداد دارد.

   در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ضمن خیرمقدم ، به اهمیت برگزاری مجالس و محافل جشن غدیر و محرم اشاره کرد و بر اهمیت حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی در تمامی برنامه های دینی به ویژه محرم تاکید کرد.

   جهت اطلاع از تازه ترین اخبار مجتمع‌های ولایت در خصوص خدمات سفر به کانال اطلاع رسانی مجتمع‌های ولایت در پیام رسان‌های ایرانی بپیوندید.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • آمار بازدیدکنندگان
  مجموع بازدیدها :
  952,786
  تعداد بازدید امروز :
  92
  تعداد بازدید دیروز :
  393
  تعداد کاربران آنلاین :
  0