• در محل سالن چندمنظوره بهشت:

   برگزاری نمایشگاه دائمی اطلس حوزه مشهد مقدس در مجتمع ولایت مشهد

   تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
   همزمان با سفر ریاست مرکز خدمات حوزه های علمیه، نمایشگاه دائمی اطلس حوزه مشهد مقدس، با عنوان خورشید خاوران در محل سالن چند منظوره یهشت مجتمع ولایت مورد بهره برداری قرار گرفت.

   به گزارش روابط عمومی مجتمع‌های ولایت، نمایشگاه دائمی اطلس حوزه مشهد با هدف نشان دادن ابعاد حضور هشتمین اختر آسمان ولایت، حضرت ثامن الحجج به شهر مشهد و نقش روحانیت و شاگردان مکتب رضوی در اعصار و قرون مختلف از زمان ورود امام رضا علیه السلام به طوس تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی به همت روابط عمومی مجتمع‌های ولایت، طراحی و اجرا گردید و همزمان با حضور ریاست محترم مرکز خدمات حوزه‌های علیمه جهت نمایش عموم میهمانان، مورد بهره برداری قرار گرفت.

   این نمایشگاه که با شیوه خط زمان (تایم لاین) ارائه شده است، در مجموع 221 شخصیت مهم فقیه، مجهتد، دانشمند و یا ادیب مقیم مشهد را که در یکی از پیامدهای علمی و فرهنگی آموزه‌های امام رضا علیه السلام (شامل کلام، فقه، تفسیر، عرفان، حکمت، فلسفه، علوم، ادب و هنر) نقش ایفا کرده اند، در نمودار زمان مورد بررسی و برخی از مهم‌ترین آثار آنان را معرفی می کند.

   همچنین در بخش دیگری از نمودار خط زمان، پنجاه فراز مهم فرهنگی و حوزوی موثر در پنج عصر (فرهنگ سازی، چالش با جبرگرایی، نهضت علمی، تعامل و بیداری، بازسازی نهادهای علمی) در طول 12 قرن (از قرن سوم تا چهاردهم هجری قمری) مورد بررسی قرار گرفته است.

   شایان ذکر است، پژوهش این طرح، در مدت شش ماه با همکاری دکتر غلامرضا جلالی تدوین گردید و توسط روابط عمومی مجتمع‌های ولایت طراحی و در محل سالن بهشت این مجتمع اجرا شد.

   جهت اطلاع از تازه ترین اخبار مجتمع‌های ولایت در خصوص خدمات سفر به کانال اطلاع رسانی مجتمع‌های ولایت در پیام رسان‌های ایرانی بپیوندید.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • آمار بازدیدکنندگان
  مجموع بازدیدها :
  952,785
  تعداد بازدید امروز :
  91
  تعداد بازدید دیروز :
  393
  تعداد کاربران آنلاین :
  0