• با حضور رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد:

   افتتاح پروژه زیرسطحی و سالن چند منظوره بهشت در مجتمع ولایت مشهد

   تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   آئین بهره برداری از پروژه زیرسطحی و سالن چند منظوره بهشت با هدف تأمین فضاهای مورد نیاز مجتمع ولایت مشهد با حضور رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه و سایر مسئولین فرهنگی و حوزوی در محل سالن کنفرانس مجتمع ولایت برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مجتمع های ولایت، همزمان با ایام سالروز رحلت جانسوز حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و قیام خونین ۱۵ خرداد، آیین افتتاحیه پروژه زیرسطحی و سالن چند منظوره در محل سالن کنفرانس مجتمع ولایت برگزار شد.

   در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین ربانی در شروع سخن با گرامیداشت ایام ارتحال حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و قیام خونین پانزدهم خرداد سال 42 ابراز کرد؛ حقیقتا ما نتوانستیم حتی بخشی از حقوق خود را نسبت به این شخصیت بزرگ ادا کنیم، و باید شناخت بهتر از شخصیت حضرت امام و پاسداری از ارزشها و دستاوردهای نظام اسلامی را بر خود فریضه بدانیم.

   رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه با اشاره به آیه ۱۱ سوره مائده ابراز کرد؛ در هر حال باید قدردان نعمت های خداوند متعال باشیم و یاد کنیم از این عبد صالح (حضرت امام) که خداوند متعال به دست ایشان معجزه ای دیگری آفرید که در این دوران اتفاق نیفتاده و ملت ایران با دستان خالی در برابر محمدرضا شاه و تمامی مستکبران جهان به پیروزی رسید.

   حجت الاسلام ربانی در ادامه با نقل روایتی از حضرت رضا علیه السلام که می فرمایند: "هر که مرا زیارت کند در حالی که حق و طاعت مرا که خدا بر او واجب کرده بشناسد، من و پدرانم در روز قیامت شفیع او هستیم وهر که ما شفیع وی باشیم نجات یابد"، خطاب به حاضرین در جلسه گفت شما خدمتگزاران این چنین پیشوایانی هستید و انشالله از شفاعت ایشان برخوردار باشید.

   وی در ادامه هدف از سفر خود به مشهد مقدس قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در احداث این پروژه ذکر نمود و با تصدیق ضرورتهای اعلام شده، فضاهای احداثی را جزء نیازهای حداقلی مجموعه مبارک ولایت که به امر مقام معظم رهبری به بهره‌برداری رسید، دانست. حجت الاسلام ربانی ابتکار و حسن انتخاب مدیرعامل مجتمع های ولایت را در برطرف نمودن بخشی از فضاهای مورد نیاز این مجتمع مورد تقدیر قرار داد و در پایان، احداث این فضا را نه‌تنها خدمت به میهمانان بلکه خدمت به ارتباطات ترافیکی اطراف مجتمع ولایت و منطقه ثامن و پیشگیری از مزاحمت برای همسایگان ذکر نمود.

   در ابتدای این مراسم سیدهاشم حسینی مدیرعامل مجتمع های ولایت با ارائه گزارشی به تشریح تلاش های صورت گرفته در بیست ماه فعالیت مستمر (از زمان کلنگ زنی تا احداث سطوح زیرین ره باغ بهشت) پرداخت. وی در توضیح ضرورت های ساخت این پروژه گفت: یکی از مواردی که پس از تحویل مجتمع ولایت و در حین بهره برداری بررسی شد مسئله تامین پارکینگ واقعی مورد نیاز برای میهمانان ورودی به مجتمع ولایت بود.

   مدیر عامل مجتمع‌های ولایت با اشاره به این نکته که در سال ۱۳۹۴ پارکینگ مورد نیاز از زمین مجاور (که در تملک شورای محترم نگهبان است) تامین می‌شد، گفت: با واگذاری این فضا به بخش خصوصی و شروع عملیات ساختمانی ره‌باغ بهشت، مجتمع ولایت با محدودیت حدود ۵۰ پارکینگ برای تامین حداقل پارکینگ برای میهمانان ورودی روبرو شد و با مصوب شدن طرح بهره برداری سطوح زیرین ره باغ های اطراف حرم مطهر در شورای شهر مشهد امکان بهره برداری از سطوح زیرین ره باغ بهشت برای تامین فضاهای مورد نیاز مجتمع ولایت میسر شد.

   حسینی با تمجید از همکاری شهردار مشهد و منطقه ثامن در شروع عملیات ساختمانی و بهره برداری از فضای ایجاد شده در تشریح خصوصیات فنی پروژه زیر سطحی گفت: با اجرای روش تاپ-دان (بالا به پایین) علاوه بر کاهش قابل توجه هزینه در اجرا نسبت به روش مرسوم نیلینگ از انسداد مسیر و مزاحمت برای همسایگان نیز اجتناب شد.

   وی دو مزیت مهم در اجرای این پروژه را استفاده از تیم مجرب ساختمانی و طراحی خوب توسط بخش فنی و ساختمانی مجتمع ولایت ذکر کرد و افزود: تمامی مراحل طراحی نظارت و اجرای پروژه توسط تیم فنی مجتمع صورت گرفت که سبب کاهش سی درصدی در هزینه ها شد.

   مدیر عامل مجتمع های ولایت مجموع فضاهای احداث شده در این پروژه را 2700 مترمربع در دو طبقه ذکر نمود و گفت با احداث طبقه تحتانی این پروژه، نیاز مجتمع در تامین 50 پارکینگ برای میهمانان ورودی تامین شده است.

   وی با تشریح زیر ساخت های پیش بینی شده در سالن چند منظوره بهشت واقع در طبقه فوقانی این پروژه از امکان اجرای کاربری‌های متفاوت نظیر: سالن همایش، سالن کنفرانس، کارگاه های آموزشی، پدافند غیر عامل، نمایشگاه های دستاوردهای طلاب، موزه علما، سالن ورزشی و... در آینده خبر داد و آمادگی این مجتمع را برای همکاری با سایر نهادهای حوزوی در برگزاری برنامه های مرتبط با کاربری های مذکور اعلام نمود.

   از سایر تجهیزات پیش بینی شده در سالن چند منظوره بهشت می توان به امکانات صوتی و تصویری، غرفه های نمایشگاهی، آبدرخانه مرکزی، چند چشمه سرویس بهداشتی و حمام به صورت مجزا برای خواهران و برادران (برای پذیرایی از زائرین در دهه آخر صفر) و اتاق کنترل مجهز به امکانات فناوری اطلاعات اشاره نمود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • آمار بازدیدکنندگان
  مجموع بازدیدها :
  1,011,406
  تعداد بازدید امروز :
  344
  تعداد بازدید دیروز :
  383
  تعداد کاربران آنلاین :
  0